شکلات کیت کت - Kit Kat

شکلات کیت کت -  Kit Kat

شکلات کیت کت - Kit Kat

یکی از شکلات های معروف شکلات کیت کت (Kit Kat) است که در بستنی های رولی نیز از آن استفاده میشود .بستنی رولی که توسط دستگاه بستنی ساز    دستگاه بستنی ساز رولی تک سینی  ، دستگاه بستنی ساز رولی تک سینی با تاپینگ ، دستگاه بستنی ساز رولی دو سینی با تاپینگ تولید میشود یکی از خوشمزه ترین بستنی هایی است که میتوان از آن نام برد در تهیه بستنی رولی علاوه بر مواد اولیه بستنی میتوان در آن از انواع میوه ، آجیل  ، شکلات ، بیسکویت  ، کیک و ... استفاده کرد . هر مشتری میتواند بنا به ذائقه ی خود  هریک از این مواد را انتخاب کند و از فروشنده بخواهد که در تهیه  بستنی رولی وی ، از آن مواد هم استفاده شود بستنی رولی چون در مقابل دیدگان مشتری تهیه میشود این امکان را به ایشان داده تا طعم  و مزه ی مورد نظر خود را با افزودن هر یک از مواد به بستنی خلق  و لذت خوردن یک بستنی رولی  را برای خود به یاد ماندی کند . 

شکلات کیت کت 

کیت کت (به انگلیسی: Kit Kat) نام کمپانی شکلات‌سازی است که شکلات‌هایی ترد و ویفری درست می‌کند. کیت کت نخست به دست کمپانی روتریز در شهر یورک انگلستان، تولید می‌شد اما هم اکنون کیت کت به فرم جهانی به دست کمپانی نستله که کیت کت را در سال ۱۹۸۸ میلادی از روتریز خریداری کرده تولید می‌شود.

کیت کت تنها در ایالات متحده آمریکا با لیسانس هرشیز تولید می‌شود.

 

 


با کیک کت بیشتر آشنا شوید.

کیت کت، یک شکلات ویفری به معنای واقعی خوشمزه است. اصلاً کسی هست که کیت کت دوست نداشته باشد؟ کیت کت از کودکی در ذهن همهٔ ما جایگاه خاصی دارد.

کیت کت یک ویفر بیسکوئیتی کاور شده با شکلات است که اول توسط کارخانهٔ ران تری یورک و انگلیس و در حال حاضر توسط نستله به صورت جهات تولید می‌شود. در آغاز کار در امریکا زیر نظر کارخانه شکلات هرشیز فعالیت می‌کرد.
شکلات ویفری کیت کت به شکلات‌ها انگشتی خود بسیار معروف است که معمولاً ۴ انگشتی و ۲ انگشتی هستند و دیگر نمونه آن که یک شکلات خطی است.

اولین طعم کیت کت در سال ۱۹۹۶ کیت کت با طعم پرتقال بود که در انگلیس تولید شد و بعد از موفقیت این طعم مزه تنوع در دیگر مزه‌ها بسیار زیاد شد مانند کارامل و نعناع.
در سال ۱۹۹۹ کیت‌کت چانکی در بازارهای جهانی به صورت گسترده عرضه شد و در تمام دنیا برایش تقاضا وجود داشت.

طعم‌های سنتی کیت کت تا آخر سال ۲۰۰۰ گسترش پیدا می‌کرد و عرضه می‌شد که بعد از آن در سال ۲۰۰۰ میلادی نستله سهم Fujiya در ژاپن را خرید و همچنین وسعت بازار فروشش را تا روسیه، ترکیه ونزوئلا و غرب اروپای مرکزی گسترش داد.
کیت کت‌ها معمولاً در یک جعبه و یا در بسته‌بندی‌ها خودشان به فروش می‌رسد.
نستله برای اولین بار طعم جدید کیت کت به ستتی را در ایرلند، بریتانیای کبیر و امریکا عرضه کرد و برای اولین بار طعم بستنی قیفی در مالزی و استرالیا عرضه شد.
در سال ۲۰۱۰ خط تولیدی با سرمایه‌گذاری 5 میلیون پوندی نستله در شهر یورک انگلیس شروع به فعالیت کرد. این خط تولید سالانه بیشتراز 1 میلیارد کیت‌کت تولید می‌کند.
کیک کت با طعم شکلات تلخ یکی از بهترین و محبوب‌ترین طعم‌ها در بین مصرف‌کنندگان جهانی است و این به دلیل خواص مفید شکلات تلخ است.

در سال ۲۰۰۲ کارخانهٔ کیت کت هرشیز لوگوی جهانی نستله را پذیرفت که لوگوی قرمز و متن سفید بود و در انگلیس به شکل kitkat نوشته می‌شد اما در امریکا به این شکل نوشته می‌شود: KitKat.

در انگلیس هنوز بسته‌بندی به شکل سنتی عرضه می‌شود که شامل فویل نقره‌ای و بسته‌بندی بیرونی هم که با طرح و لوگوی برند است.
تقریباً می‌توان گفت تمامی مزه‌های کیت کت هیجان‌انگیز و خوشمزه هستند. نستله در ژاپن تقریباً از سال ۲۰۰۰، ۲۰۰ طعم جدید را معرفی کرده این طعم‌ها می‌توان به این طعم‌های عجیب هم اشاره کرد کیت کت با طعم زنجبیل و سویا سس.

 

کیت کت از چه چیزهای تهیه می‌شود


این مواد در واقع به صورت پایه برای تمامی کیت کت‌ها وجود دارد
شیرکاکائو، کرهٔ کاکائویی، عصاره کاکائو، نوعی عصاره شیر، لاکتوز، طعم‌دهنده‌ها، شکر، روغن، مخصوص، کاکائو و بیکربنات، مخمر طعم‌دهنده‌های طبیعی.
اما در امریکا و اروپا برای تولید داخلی جور دیگر از مواد استفاده می‌کنند
به طور مثال، در اروپا، از شیرکاکائو ۶۶%، شیر خشک، شکر، کرهٔ کاکائو، عصارهٔ کاکائو، لاکتوز و پروتئین مخصوص، کره آرد گندم روغن گیاهی مخمر سدیم بیکربنات، نمک و طعم‌دهنده‌های طبیعی.


در سال ۲۰۰۲ کیت‌کت‌های ۴ انگشتی انگلیسی معادل با ۲۳۳ کیلوکالری بود و در سال ۲۰۰۹ کیت کت ۲ انگشتی ۱۰۷ کیلوکالری.

کیت کت تبلیغات بسیار گسترده‌ای دارد و همیشه سعی کرده است تا با تبلیغات بسیار جذاب و هیجان‌انگیز مخاطب خود را به سمت خود بکشاند شعار معروف کیت کت این است استراحت کن و یک کیت کت بخور.


در سپتامبر ۲۰۱۳، گوگل اعلام کرد که نام نسخه ۴.۴ سیستم‌عامل اندروید را کیت‌کت انتخاب کرده است. گوگل برای این کار از نستله اجازه گرفته و هیچ پولی هم بین این دو رد و بدل نشده است. مسابقه‌ای در کشورهای مختلف با برند اندروید کیت‌کت برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگان نکسوس ۷ و اعتبار فروشگاه گوگل پلی هدیه می‌گیرند. این مسابقه تا ۱۵ نوامبر ۲۰۱۳ (۳۱ ژانویه ۲۰۱۴ در امریکا) ادامه خواهد داشت. با اینکه این مسابقه با اجازه از نستله برگزار می‌شود ولی Hershey هم تایید کرده که در پروموشن‌های امریکا، کیت‌کت‌های تولید آن‌ها هم حضور خواهند داشت.  

بایکوت
در مارچ سال ۲۰۱۰ کیک کت مورد هدف ممنوعیت موسسه گرین اسپیس زمین سبز قرار گرفت و از دلایل ممنوعیت استفاده از روغن نخل بود؛ که این باعث از بین رفتن چرخهٔ عادی جنگل برای اورانگوتان‌ها می‌شد.

و همچنین خواهید خواند :

خواص شکلات سیاه - فوائد شکلات سیاه - شکلات TWIX - شکلات TWIX در بستنی رولی - اسنیکرز (Snickers) ، شکلات اسنیکر در بستنی رولی​ - تاریخچه شکلات - تاریخچه دستگاه بستنی ساز - خواص پسته - خواص گردو - خواص نعنا - بستنی رولی با طعم نعنا  -  بستنی رولی با میوه دراگون - آیس رولی -  خواص پاستیل - دستگاه بستنی ساز - شکلات نوتلا در بستنی رولی - خواص بستنی-  خواص موز در بستنی رولی - خواص شاتوت  خواص میوه بلوبری در بستنی رولی  - خواص تمشک -  مراحل تهیه بستنی رولی - خواص میوه اژده ها در بستنی هزار مزه  - آیس رولی بستنی هزار مزه - فوائد بستنی -  دستگاه بستنی ساز - و ...


بازدید کنندگان از این صفحه : 2047
ساعت و تاریخ انتشار 04 : 32 : 56 - - 1396/6/29

آخرین محصولات مشابه

نظر کاربران


CAPTCHA!