خواص موز - بستنی رولی با موز

خواص موز - بستنی رولی با موز

خواص موز - بستنی رولی با موز

بستنی های رولی که با استفاده از دستگاه بستنی ساز ، دستگاه بستنی ساز رولی تک سینی ، دستگاه بستنی ساز تک سینی با تاپینگ ، دستگاه بستنی ساز دو سینی با تاپینگ تهیه میشود در طعم ها  و مزه های متفاوت به دست مشتریان خواهد رسید این طعم ها و مزه ها را خود مشتریان طبق ذائقه ای که دارند انتخاب خواهند کرد بستنی های رولی که توسط دستگاه بستنی ساز تهیه میشود ارگانیک بوده و برای طعم و مزه ی و همچنین تزیین  آن از میوه های مختلف ، انواع سس های شکلات ، بیسکویت ،  شکلات و ... در مقابل دیدگان مشتری استفاده میشود. دستگاه بستنی ساز آیس رولی که توسط شرکت بازرگانی دوریا در ایران تولید شده است تنها شرکت ثبت شده و ثبت کننده دستگاه بستنی ساز رولی در ایران میباشد . ما سعی میکنیم در سایت اطلاعاتی از طرز تهیه بستنی های رولی و همچنین موادی که در این بستنی ها استفاده میشود به شما عزیزان بدهیم که شما علاوه بر آشنایی با بستنی های هزار مزه یا رولی با خواص  موادی که در این بستنی های رولی استفاده میشوده پی برده و از بستنی های هزار مزه با آرامش خاطر استفاده کرده و لذت ببرید . یکی از میوه هایی که در بستنی های رولی استفاده میشود و خواص فراوانی دارد موز است که در این مطلب توضیحاتی خدمت شما عزیران ارائه میدهیم
 


موز گیاهی است علفی مانند درختچه که برگهای آن بسیار بزرگ و پهن است و گاهی تا 2 متر می رسد . گلهای آن مجتمع و بصورت سنبله است میوه آن ابتدا سبز و بعد از رسیدن برنگ زرد در می آید .
موز از چهار هزار سال قبل در هندوستان كشت می شده است . در سال 1482 پرتغالیها موز را در سواحل گینه پیدا كردند و به جزائر قناری بردند و سپس بوسیله میسیونر مذهبی اسپانیولی به نواحی حاره آمریكا برده شد و اكنون موز در تمام مناطق گرمسیر دنیا كشت می شود .
 
موز را هنگامیكه هنوز سبز است از درخت می چینند و به مناطق مختلف می فرستند و در آنجا بوسیله گرما دادن آنرا می رسانند .
 
موز انواع مختلف دارد یك نوع آن بسیار درشت و نوعی از آن هم خیلی ریز است كه مزه شیرینی دارد .
 
در كشورهای استوایی معمولا موز را می پزند و همراه با برنج و لوبیا می خورند در كشورهای آمریكای لاتین موز را ورقه ورقه كرده و در آفتاب خشك می كنند.
  
هنگامیكه موز انتخاب می كنید باید پوست آن زرد و سفت و روی آن لكه های سیاه وجود داشته باشد و این نشانه موز رسیده است . موز نارس بدلیل داشتن نشاسته زیاد هضمش سنگین است .

تركیبات شیمیایی موز :

قندی كه در موز وجود دارد بسرعت قابل جذب است.
  
در صد گرم موز مواد زیر موجود است :

 

انرژی 100 كالری
 
آب 70 گرم
 
پروتئین 8 گرم
 
ترکیبات شیمیایی موز
چربی 2 گرم
 
قند 6/5 گرم
 
كلسیم 8 میلی گرم
 
فسفر 25 میلی گرم
 
آهن 7 میلی گرم
 
سدیم 1 میلی گرم
 
پتاسیم 370 میلی گرم
 
ویتامین A صدونود واحد
 
ویتامینB1 پنج میلی گرم
 
ویتامین B2 شش میلی گرم
 
ویتامینB3 هفت میلی گرم
 
ویتامین C ده میلی گرم 
 
در موز چند ماده شیمیایی بسیار مهم مانند سروتونین ، نوروپی تفرین ، دوپامین و كاته کولامین وجود دارد .
 
 
خواص داروئی موز

 
موز از نظر طب قدیم ایران معتدل است و خون را غلیظ می كند . موز انرژی زیادی دارد و چون نرم هست غذای خوبی برای كودكان و اشخاص مسن محسوب می شود.
 
 
1) بدلیل داشتن پتاسیم زیاد ضد سرطان بوده و غذای خوبی برای ماهیچه ها می باشد.
 
2) موز ملین بوده و همچنین و به عنوان درمان اسهال و اسهال خونی کاربرد دارد.
 
3) موز خونساز است بنابراین اشخاص لاغر و كم خون حتما باید موز بخورند.
 
4) موز تقویت كننده معده و نیروی جنسی است.
 
5) موز درمان زخم معده و روده می باشد.
 
6) گرد موز همچنین داروی خوبی برای پائین آوردن كلسترول است.
 
7) شیره گلهای موز درمان كننده اسهال خونی می باشد.
 
8) جوشانده موز اثر قطع خونریزی دارد.
 
9) ضماد برگ درخت موز برای درمان و سوختگی مفید است.
 
10) موز نفاخ است و زیادخوردن آن خصوصاً در سرد مزاجان تولید گاز معده می كند برای رفع این عارضه باید پس از موز كمی نمك خورد.
 
11) موز تاثیر خوبی در تامین رشد و تعادل سیستم اعصاب دارد.
 
12) برای درمان ضعف بدن موز را با عسل بخورید.

13) موز مدر است.
 
14) موز بعلت دارا بودن قند زیاد برای مبتلایان به مرض قند مضر است و نباید در خوردن آن افراط كنند .

 

کلید واژه ها : بستنی رولی با موز - بستنی رولی با میوه بلوبری - بستنی رولی با شاتوت - بستنی رولی با میوه آرگون یا اژده ها - بستنی رولی با شکلات - آیس رولی - دستگاه بستنی ساز 

و همچنین خواهید خواند :

شکلات کیت کت -شکلات kitkat - خواص شکلات سیاه - فوائد شکلات سیاه - شکلات TWIX - شکلات TWIX در بستنی رولی - اسنیکرز (Snickers) ، شکلات اسنیکر در بستنی رولی​ - تاریخچه شکلات - تاریخچه دستگاه بستنی ساز - خواص پسته - خواص گردو - خواص نعنا - بستنی رولی با طعم نعنا  -  بستنی رولی با میوه دراگون - آیس رولی -  خواص پاستیل - دستگاه بستنی ساز - شکلات نوتلا در بستنی رولی - خواص بستنی-  خواص موز در بستنی رولی - خواص شاتوت  خواص میوه بلوبری در بستنی رولی  - خواص تمشک -  مراحل تهیه بستنی رولی خواص میوه اژده ها در بستنی هزار مزه  - آیس رولی بستنی هزار مزه - فوائد بستنی -  دستگاه بستنی ساز - و ...


بازدید کنندگان از این صفحه : 1609
ساعت و تاریخ انتشار 18 : 21 : 05 - - 1396/6/22

آخرین محصولات مشابه

نظر کاربران


CAPTCHA!