15 طعم پر طرفدار بستنی در دنیا

15 طعم پر طرفدار بستنی در دنیا

15 طعم پر طرفدار بستنی در دنیا

15طعم پرطرفدار بستنی در دنیا

 

علاوه بر بستنی رولی یا بستنی کاردکی که با طعم انواع میوه ، شکلات ،آجیل ، کیک ، بیسکویت  و ... تهیه میشود و طرفداران زیادی داردی بستنی های دیگری هستند که در دنیا از پر طرفدار طرین بستنی ها به حساب میآیند البته از نظر طعم . بستنی رولی که در حضور مشتری و توسط دستگاه بستنی ساز تهیه میشود یکی از پر طرفدار طرین بستنی های امروزی محسوب میشود . حالا میپردازیم به معرفی 15 طعم پرطرفدار بستنی در دنیا که شما میتوانید بستنی کاردکی یا رولی خود را نیز با این طعم ها نوش جان کنید زیرا بستنی رولی که به بستنی هزار مزه نیز معروف است محدودیتی در طعم ندارد.

 

۱. بستنی وانیلی (29%)


استفاده از وانیل به عنوان ماده غذایی به قرن 1500 میلادی برمیگردد. وانیل توسط آزتک ها (گروهی از سرخ پوستان که در نزدکی مکزیک زندگی میکردند) استفاده میشد. پس از حمله اسپانیایی ها به آزتک ها، آنها دانه وانیل را به اروپا برندند و اروپا در طی قرن 1600 با این ماده غذایی آشنا شد.

با این حال، بستنی وانیلی در قرن چهاردهم در آسیا اولین بار ساخته شد، و بعد به اروپا برده شد. در اوایل قرن هجدهم بستنی های وانیلی و دسر های وانیلی کاملا محبوب شده بودند و توسط ایتالیایی ها و فرانسوی های به طور وسیعی تولید میشد .

 

۲. بستنی شکلاتی (8.9%)
دوم بودن بستنی شکلاتی نباید چیز غیر قابل تصوری باشد. فکر میکنم کمتر کسی باشد که بستنی شکلاتی دوست نداشته باشد. علاوه بر این بستنی شکلاتی همیشه گزینه امن اکثر طرفداران بستنی است و وقتی به بستنی فروشی جدیدی میروند که نمیدانند طعم بستنی هایش چطور است از شکلات شروع میکنند چون میدانند که گزینه امنی است.

 

۳. بستنی کره و گردو (5.3%)
همیشه این طعم بستنی پرطرفدار در بستنی فروشی ها با تزییناتی مثل وانیل، خرده های بادام و یا تکه های بیسکوییت سِرو میشود.

 

۴. بستنی توت‌فرنگی (5.3%)

طعم توت فرنگی هیمشه خیلی پرطرفدار بوده. ولی خصوصا در سالهای اخیر که بستنی های توت فرنگی همیشه با تکه های توت فرنگی سِرو میشود و نه فقط با اسانس خیلی طعم بهتری هم پیدا کرده. نکته جالب اینه که این طعم بستنی اولین بار در سال 1813 در مراسل پیروزی دوره دوم ریاست جمهوری جیمز مدیسون (چهارمین رئیس جمهور امریکا) سِرو شد.

 

۵. بستنی ناپلی (4.2%)

این طعم بستنی برای اولین بار در قرن نوزدهم ساخته شد. این بستنی حاوی تکه های بستنی توت فرنگی، شکلات و وانیل است که با هم ادغام شده اند.

 

۶. بستنی شکلات تکه‌ای (3.9%)

 

بیسکوییت ها و کلوچه هایی که تکه های شکلات در آنها وجود دارد همیشه از پرطرفدار ترین خوراکی ها بوده اند و هستند! پس نباید تعجب کرد که بستنی با تکه های شکلات از پرطرفدار ترین هاست.

۷. بستنی وانیل فرانسوی (3.8%)

خیلی ها نمیدانند که گیاه وانیل در واقع نوعی ارکیده است که خورکی است دلیل پر طرفدار بودن این طعم بستنی شیرینی خاص و معطر بودن بسیار آن است که، برخلاف طعم معمولی وانیل، از دانه وانیل گرفته میشود.

۸. بستنی بیسکوییت و خامه (3.6%)

طعم بیسکوییت و خامه (Cookies and Cream) با این که از طعم های بسیار قدیمی بستنی است هیچ وقت قدیمی نشده است. و نکته جالب این است که این طعم بستنی از روی میلک شیکی با طعم مشابهی برگرفته شده و جزو طعم های همیشگی بستنی شده.

 

۹. بستنی وانیل و موج فاج! (2.6%)

اول از همه باید به این نکته اشاره کرد که فاج(Fudge) نوعی شیرینی امریکایی است که به طور کلی از شیر شکر و کره درست میشود. نکته دیگر این است که کلمه موج به این دلیل در نام این طعم بستنی به چشم میخورد که موج ها (یا بهتر است بگوییم رگه هایی) از فاج در آن وجود دارد.

 

۱۰. بستنی بادام سوخته و گردو (1.7%)

طعم خاص این ترکیب مزه ای بسیار به یاد ماندی را در ذهن هرکسی میتواند به جا بگذارد. خصوصا که خیلی ها نوشیدنی های گرم و یا سیروپ (Syrup) های متفاوتی را با این طعم بستنی میل میکنند که باعث میشود طعم آن خاص تر هم شود.

۱۱. بستنی آلبالویی (1.6%)

خیلی ها بستنی های میوه ای را دوست دارند ولی بستنی آلبالویی در بین آنها خیلی پرطرفدار است. چه وانیلی با تکه های آلبالو و چه بستنی آلبالویی! طعم ترش آلبالو با شیرینی بستنی همیشه طعم خوبیست.

 

۱۲. بستنی شکلات و بادام (1.6%)

یکی از بهترین راه های اضافه کردن کمی پروتئین به دسر اضافه کردن بادام به آن است. و ترکیب ترد بادام با بستنی نرم بسیار خوش طعم است. بعضی ها حتی دوست دارند که بادام بو داده را با بستنی شکلاتی خود میل کنند چون ترکیب شور و شیرین هم طرفدار های زیادی دارد.

 

۱۳. بستنی قهوه (1.6%)

از آنجایی که خیلی از افراد طرفدار نوشیدن قهوه هستند چون هم طعم خوبی دارد و هم کمی به رفع خستگی کمک می‌کند، بستنی با طعم قهوه هم طرفدار های زیادی داشته است. خصوصا در فصل گرما که دیگه نوشیدن قهوه تحمل گرما را خیلی سخت میکند، خوردن بستنی با طعم قهوه میتواند بسیار لذت بخش باشد.

 

۱۴. بستنی راکی‌رود (1.5%)
راکی رود، یکی از طعم های پر طرفدار بستنی است که ترکیبی از بستنی شکلاتی، مغز بادام، پسته و یا گردو خرد شده و مارشمالو است. ولی در طی سالیان برند های مختلف بستنی تغییرات مختلفی به این طعم بستنی داده اند تا آن را جذاب تر کنند.

 

۱۵. بستنی مارشمالو شکلاتی (1.3%)

مارشمالو (که به فارسی ترجمه شده پف‌نبات!) نوعی آب‌نبات بسیار نرم است که شباهتی به راحت الحلقوم دارد. چون در فرهنگ غربی این خوراکی بسیار فضای خانواده گی و صمیمی را یاد آور می‌شود و خیلی ها هم در پیک نیک ها وقتی دور آتش نشسته اند این خوراکی را روی آتش گرم میکنند و میخورند، بسیار خوارکی نوستالژیکی محسوب میشود و به همین خاطر ترکیب آن با شکلات یکی از محبوب ترین طعم های بستنی هم شده است.

 

همچنین خواهید خواند :

گران ترین بستنی دنیا  آگار آگار چیست - طرز تهیه مروارید های زیبا برای تزیین انواع خوراکی ها - مروارید های میوه ای با آگار آگار -  روش استفاده از آگار آگار - فیلم طرز تهیه مروارید میوه ای با آگار آگار - طرز تهیه بستنی رولی _ دستگاه بستنی رولی - دستگاه بستنی ساز - دستگاه بستنی ساز تک سینی رولی دستگاه بستنی ساز تک سینی رولی با تاپینگ آیس رولی - دستگاه بستنی ساز رولی دو سینی با تاپینگ آیس رولی - فیلم طرز تهیه بستنی رولی با بیسکویت - فیلم طرز تهیه بستنی رولی با کیک _ فیلم طرز تهیه بستنی رولی با شاتوت - شکلات کیت کت -شکلات kitkat - خواص شکلات سیاه - فوائد شکلات سیاه - شکلات TWIX - شکلات TWIX در بستنی رولی - اسنیکرز (Snickers) ، شکلات اسنیکر در بستنی رولی​ - تاریخچه شکلات - تاریخچه دستگاه بستنی ساز - خواص پسته - خواص گردو - خواص نعنا - بستنی رولی با طعم نعنا  -  بستنی رولی با میوه دراگون - آیس رولی -  خواص پاستیل - دستگاه بستنی ساز - شکلات نوتلا در بستنی رولی - خواص بستنی-  خواص موز در بستنی رولی - خواص شاتوت  خواص میوه بلوبری در بستنی رولی  - خواص تمشک -  مراحل تهیه بستنی رولی خواص میوه اژده ها در بستنی هزار مزه  - آیس رولی بستنی هزار مزه - فوائد بستنی -  دستگاه بستنی ساز - و ...

 

 


بازدید کنندگان از این صفحه : 1030
ساعت و تاریخ انتشار 01 : 06 : 31 - - 1396/8/1

آخرین محصولات مشابه

نظر کاربران


CAPTCHA!